مرکز پژوهش های تخصصی معماران همکار نکیز

معماری و شهرسازی (طراحی شهری ـ برنامه ریزی شهری)

 

آنچه که در زیر می آید، اعتراض غیر مستقیم یکی از مدرسین همکار به استقبال دانشجویان از کلاسهای اسکیس مهندس شقاقی است که از یکی از سایت های اینترنتی نقل شده است:

سمینا:

السلام علیک یا آزاده جونم!!! آیا تو اینجا را می خوانی؟ آها یه سوالی داشتم!!! می گما... جون من، بیا بگو تو خودت الان می خواستی بری کلاس اسکیس طراحی شهری کجا می رفتی؟ می رفتی کلاس پرتو و پالیزی؟ کلاس افسانه خواجه پور؟ کلاس این خانومه توی خانه شهرسازان: نانوازاده... ؟ کلاس نواب میرزایی؟ کلاس....؟ کلاس خودت چی؟ کلاس خودتو انتخاب می کردی عزیزم؟!!! جان من بیا بگو چیکار کنم؟ واقعا دارم خل میشم نمی تونم تصمیم بگیرم و زمان هم بسیار محدوده!

 

آزاده:

سلام سمینا جان

من سعی می کنم که اینجا را تند تند بخوانم

انتخاب بستگی به خودت داره. خانه شهرسازان که به نظرم برای اسکیس که تو 8 جلسه جمع میشه، 5-6 نوع کلاس مختلف گذاشته، که تو این وقت کم باقی مانده برای اسکیس از نظر زمانی و مالی برای بچه ها مقرون به صرفه نیست. در ضمن که بچه ها از آقای شقاقی پارسال راضی نبودند.

افسانه خواجه پور هم که پارسال شاگرد خودم بوده. . ولی کارش خیلی خوب بود. ایده هاش هم همینطور. نمی دونم کلاساش چه جوریه.

پرتو هم که همکلاسیم هست. امسال با پالیزی کلاس را برگزار می کنند. روند پارسالشون اینجوری نبود. و من اصلا پالیزی را نمی شناسم. برای همین توصیه خاصی در این مورد ندارم. ولی خب چون خودم و پرتو برای اسکیس پیش یک نفر می رفتیم روندش را قبول دارم. (به نظرم مشکلشون اینه که یک مقدار هزینه کلاسشون بالاست)

آقای میرزایی، ایشون رو هم نمی شناسم. ولی پارسال چند تا از شاگردهای من، کلاسهای ایشون را هم می رفتند. راضی بودند. ولی یکی از شاگردهای مشترکمون به من گفت که خوب قبولی ندادند. ولی میرزایی سالی که ما کنکور دادیم، خوب قبولی داد

نانوازاده هم که از سال پایینی های ماست. از کارش خبر ندارم. اولین تجربه اش خانه شهرسازانه. ممکنه گزینه خوبی باشه. ولی کلاس خودش نه با شقاقی

کلاسای خودمم که ، من که نمی تونم از کلاسام تعریف کنم یا ردشون کنم. می تونی از شاگردهای پارسالم بپرسی که روندم چه جوری بوده و آیا راضی بودند یا نه. خودم فکر می کنم قبولی های پارسالم نسبت به بقیه بچه ها خوب بوده. از 26 تا شاگردی که داشتم 20 تاشون قبول شدن.

در کل، باید بگم که قبول شدن یا نشدنت، فقط و فقط بستگی به تلاش خودت داره.و پیش هر استادی که بری، اون راه را بهت نشون میده. اینو قبول دارم که کلاس خوب خیلی مهم و موثره، ولی شاید 30-40% قضیه است. و بقیه اش خودتی و خودت. و در ضمن هر کدوم را که انتخاب کردی، فکر کن که در اون موقع تصمیم درستی گرفتی و یک وقت وسط کلاس، ول نکنی بری با کس دیگری. حداقل یک روش را تموم کن. می تونی از بین اینها دو تا کلاس را بری. فقط حواست باشه دو تا کلاس با متد های متفاوت. نه شبیه به هم.


موفق باشی

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت   توسط گروه نویسندگان  |